ZŠ a MŠ Vítkov odstartovala podzimní kreativní dílničky

     ZŠ a MŠ Vítkov odstartovala podzimní kreativní dílničky v rámci programu Krasohledu pro žáky MŠ, I. stupně ZŠ, školních a mimoškolních zařízení.

     Účelem těchto programů je nejen zpestření výtvarného nebo pracovního vyučování, či pobytu v družině, ale i spolupráce dětí s externím pracovníkem. Děti se seznámí s jiným postupem práce a jiným přístupem k vedení programu. Kreativní dílničky rozvíjejí tvořivost a schopnost uplatnit vlastní přístup při práci s přírodními materiály. Součástí programu je povídání na dané téma.

     Děti se pak často se zaujetím zapojují nejen do příběhu, ale i do samotného tvoření. Společně dokážeme rozvinout velkou a „důležitou“ diskuzi o všem, co se tématu týká. Tato metoda se nazývá artefiletika, tj. zážitkové vzdělávání, které formou reflexe obohacuje kulturní potenciál dětí a rozvíjí jejich sociální dovednosti. Metoda je to jednoduchá, hravá a efektivní. Sama jsem z ní nadšená a všem ji vřele doporučuji. Moc hezky je tato metoda zpracovaná, jak jsem již několikrát zmiňovala v příspěvcích, v knize „Dívej se, tvoř a povídej“.

 

Pavla Petrnoušková, Krasohled

1 komentář u ZŠ a MŠ Vítkov odstartovala podzimní kreativní dílničky

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete používat následující HTML značky a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>